8.06.2020.

Proszę w miarę możliwości pobrać i zainstalować program MIERNIK. Program pozwala na symulowanie pomiarów elektrycznych. Proszę spróbować dokonać w oparciu o niego wirtualne pomiary i sprawdzić swoje umiejętności w tym zakresie.

 

25.05.2020.

Proszę zapoznać się z materiałami na temat prostowników zamieszczonymi w materiałach: Układy przekształtnikowe (str. 1 do 6) oraz Prostowniki i falowniki (str. 1 do 8).

Proszę rozrysować 1-fazowy prostownik Graetza i na dwu kolejnych rysunkach (albo na jednym rysunku dwoma kolorami) zaznaczyć drogę przepływu prądu dla dodatniej i ujemnej połówki sinusoidy napięcia zasilającego, uwzględniając wszystkie przewody i diody. Proszę zastrzałkować kierunki przepływu prądów. Jeśli ktoś ma odpowiednie narzędzia i umiejętności, można wykonać animację komputerową (nie przyjmuję filmów z programu Prostownik J). Pracę proszę przysłać na mój adres Maciej.czakanski@sltzn.katowice.pl do najbliższych zajęć z Urządzeń elektrycznych.

 

 

18.05.2020.

Proszę zaobserwować symulację działania układów prostowniczych w oparciu o program Prostowniki.

 

11.05.2020.

Proszę zapoznać się z materiałami dotyczącymi układów prostowniczych: Układy prostownicze. Proszę zwrócić uwagę na podział i funkcje poszczególnych układów prostowniczych.

 

27.04.2020.

W oparciu o materiały dotyczące wzmacniaczy operacyjnych (podręcznik "Podstawy elektrotechniki i elektroniki dla elektryków cz. 2" Andrzej Chochowski, rozdział 11.6, oraz z pliku: Wzmacniacze operacyjne) Rozwiąż poniższe zadanie:

Zadanie – wzmacniacz operacyjny

Wyniki prześlij do 7.05.2020 na adres Maciej.czakanski@sltzn.katowice.pl

W razie problemów proszę kontaktować się ze mną drogą mailową. Chętnie pomogę.

 

20.04.2020

Proszę zapoznać się z podstawowymi zastosowaniami wzmacniaczy operacyjnych na podstawie rozdziału 11.6 z podręcznika "Podstawy elektrotechniki i elektroniki dla elektryków cz. 2" Andrzej Chochowski. oraz ze stron 5 do 8 z pliku: Wzmacniacze operacyjne.

 

6.04.2020.

Proszę o zapoznanie się z rozdziałami 11.5 (wzmacniacze wielostopniowe – bez wzmacniacza różnicowego) i 11.6 (wzmacniacze operacyjne - bez zastosowań) z podręcznika "Podstawy elektrotechniki i elektroniki dla elektryków cz. 2" Andrzej Chochowski.

Proszę zapoznać się z rozdziałem 2 (str. 1 do 4) z pliku: Wzmacniacze operacyjne.

 

30.03.2020.

Zajmiemy się dalej wzmacniaczami. Prosiłbym o obejrzenie ze zrozumieniem dwu części filmu na ich temat dostępnego na kanale YouTube:

Anatomia wzmacniacza cz. 1

Anatomia wzmacniacza cz. 2

W najbliższym czasie opracuję test sprawdzający opanowanie wiadomości z zakresu wzmacniaczy.

 

23.03.2020.

Proszę o zapoznanie się z rozdziałem 11.3 z podręcznika "Podstawy elektrotechniki i elektroniki dla elektryków cz. 2" Andrzej Chochowski.

Byłbym tez wdzięczny za przesłanie informacji, czy istnieje możliwość kontaktu z całą klasą za pomocą komunikatora Skype? Czy macie może propozycję innego komunikatora? Prosiłbym o odpowiedź poprzez dziennik lub na maila.

 

18.03.2020.

Proszę o zapoznanie się z rozdziałami 11.1 i 11.2 z podręcznika "Podstawy elektrotechniki i elektroniki dla elektryków cz. 2" Andrzej Chochowski. Skan podręcznika już macie, ale jakby komuś brakowało, to napiszcie - doślę.

Proszę też o zapoznanie się ze stronami 1-5 z pliku zamieszczonego pod adresem: http://gdzie.pl/mczakan/KV/wzmacniacze_param.pdf

Wolałbym Wam pewne rzeczy wytłumaczyć osobiście, ale niestety, nie mamy takiej możliwości. No, chyba, że umówicie się ze mną na lekcję na Skype :-)